RAHVAALGATUSED

 

Eestimaa Rohelised toetavad rahvaalgatusi!

Siin lehel leiad viited algatustele, mis meie meelest väärivad toetust nende allkirjastamise, edasi jagamise ja nendes märgitud eesmärkide nimel tegutsemise näol.

Kindlasti ei saa antud loetelu kunagi olema täielik, nii et ettepanekud konkreetsete rahvaalgatuste toetamiseks on alati teretulnud.

ID-kaart või Mobiil-ID valmis ja allkirjastama! Allkirjastamiseks suunatakse Sind Citizen OS poolt loodud rahvalagatus.ee platvormile (https://rahvaalgatus.ee/).

 

EDUKAD

Keelustada Eestis GMO-kultuuride kasvatamine 1856 allkirja kogutud ja 7.11.2017 edastatud Riigikogu keskkonnakomisjonile!

Üle maailma kasvab teadlikkus geneetiliselt muundatud organismide (GMO) kasutamise osas. Vaatamata suurfirmade-poolsele suurele survele, on 19 Euroopa Liidu riiki öelnud ametliku “EI” GMO kasvatamisele oma riigi territooriumil. GMOde kasutamise mõjude uuringud on alles lapsekingades, mistõttu sellega kaasnevad täna riskid, mida me ei oska veel piisavalt hinnata. On arvukaid uuringuid, mis seavad GMOde terviseohutuse tõsise kahtluse alla.

Aita keelustada GMO-kultuuride kasvatamine Eestis!

 

Lagunevast Patarei merekindlusest urbanistlik loomelinnak – 1011 allkirja kogutud, 5.12.2017 edastatud kultuurikomisjonile!

Patarei merekindlus Tallinna lahe kaldal on suurim ja võimsaim klassitsistlik kaitserajatis Eestis.

http://erakond.ee/uudised/lagunevast-patarei-merekindlusest-urbanistlik-loomelinnak/

Allkirjasta Patarei päästmiseks rahvaalgatuse petitsioon!

 

POOLELI

Tingimusteta põhisissetuleku (kodanikupalga) teostatavuse ja mõju uurimisest Eestis – 10.01.2018 seisuga 653/1000 häält, tähtaeg 24.02.2018 – anna oma allkiri allpool lingil klikates!

Loomulikult on kodanikupalga kontseptsioonil palju kriitikuid. Kummutame mõne kõige levinuma väite: “Kodaniku palk ehk vasak- ja parempoolsuse tervitatav surm”

Allkirjasta kodanikupalga pilootprogrammi uuringu algatamise petitsioon!

 

 

Seadustada vanemate tegevus lapselaste hoidmisel – 10.01.2018 seisuga 267/1000 häält, tähtaeg 28.02.2018 – anna oma allkiri allpool lingil klikates!

Maksta toetust nendele vanavanematele, kes hoiavad lapselapsi, et lapsevanemad saaksid tööl käia ning ei ole vajadust lapsi lasteaeda viia. Vastav raha hoitakse kokku lasteaedade toetamisest. Kui vanavanem ei ole pensionil, võiks talle selleks ajaks maksta ka ravikindlustust.

Allkirjasta lapselaste hoidmise eest tasu maksmise petitsioon!

 

 

PEATATUD

Linna eksinud loomi ei tohi põhjendamatult tappa! Peatatud, ei kogunud tähtajaks piisavalt allkirju.

Selle petitsiooniga nõuame, et linna eksinud metsloomi, kes on võimelised oma keskkonnas hakkama saama, ei tapetaks, vaid aidataks tagasi oma loomulikku keskkonda. Nõuame vajalike muudatuste tegemist jahiseadusesse, omavalitsusi ja päästetöid puudutavatesse seadustesse ja määrustesse.

Anna sellele algatusele oma allkiri!

 

 

%d bloggers like this: