nr 1391 JOONAS LAKS

Mina olen Joonas. Eestimaa Rohelised töösse olen oma panuse andnud nii juhatuses kui Riigikogu kandidaadina peamiselt seepärast, et rohelise maailmavaate esindajad ei ole saanud piisavalt sõna Eesti ühiskonnas ning see peab minu meelest muutuma. Mida varem, seda parem!

Riigi rahastusest sõltuvad keskkonnaorganisatsioonid ei saa olla päriselt sõltumatud ja piisavalt kriitilised valitsuse ja kohalike omavalitsuse töö suhtes, sest rahastus võib seetõttu lõppeda. Näiteks eelmisel aastal võeti vastu otsus vähendada KIK-i rahastus kolmandiku võrra, sest põlevkivi energeetika vajas täiendavaid subsiidiume seoses nafta hinna langusega.

Kohalikul tasandil on samuti palju valesti. Kandideerides Tallinnas ja olles 26 aastat Nõmme ning nüüd viimased 4 aastat Kristiine elanik, saan aru, et peaaegu kõiki otsuseid tehakse rutakalt ja üsna kaootiliselt. Asumiseltsidelt, vabaühendustelt ja isegi halduskogudest tulevaid ideid ja informatsiooni ei kiputa arvestama – tähtsam on kiire kokkulepe arendaja või ehitaja kasuks. Linnaplaneerijad, arhitektid ja kodanikuaktivistid on loonud analüüse, visioone ja strateegiaid lugematul hulgal, kuid kogu tagasiside, mis neile antakse, on enamasti kas negatiivne või ebamäärane. Ainukese eduloona võiks mainida hiljuti kasutusse võetud Tallinna Jalgrattastrateegiat, mis aga sisuliselt täidab juhendi rolli ja ei kohusta. Meie peame aga selle täitmist nõudma! Linna areng on kaootiline ning tihti keskkonna- ja elanikuvaenulik. Laste, ratturite, erivajadustega inimeste ja jalakäijate olukorda tuleb parandada!

Elan Lille asumis, mis asub nö. Bermuuda kolmnurgas – kolme suure ristmiku ja magistraali vahel. Kui valid mind Kristiine linnaosa esindajaks, siis Kristiine ristmik ja Paldiski mnt Sõle ja Mustamäe tee ristmikud saavad olema minu prioriteediks. Olen 10 aastat tegelenud teede-ehituse valdkonnas liikluskorraldusega ettevõttes TREV-2 Grupp AS ning omandatud kontakte ja kogemusi olen valmis ka Tallinna volikogus Rohelise fraktsiooni esindajana kasutama.

Anna hääl rohelistele ja Tallinn võtab suuna nutikama liikuvuse ning puhtama elukeskkonna suunas!

Joonas Laks

Eestimaa Rohelised juhatuse liige

Kristiine kandidaat nr 1391

 

Minu Facebooki leht: https://www.facebook.com/rohelinelaks/

WordPress: http://joonaslaks.wordpress.com

Eestimaa Rohelised kandidaadid teistes linnaosades

Kui tahad näha, kuidas mul Tallinna TV debattidel läks, siis vaata siit Kristiine ja Nõmme esinemisi: http://tallinnatv.eu/saated-sarjad/arutelu/valimisstuudio

Allpool võid ka oma mõtteid/kommentaare lisada.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: