Eestimaa Rohelised ja Eesti Taastuvenergia Koda on esitanud Vabariigi Valitsuse räpase energia subsideerijate konkursile!

Tähelepanu loodusväärtustajad!

Eestimaa Rohelised ja Eesti Taastuvenergia Koda on esitanud Vabariigi Valitsuse räpase energia subsideerijate konkurssile.

“Fossiilkütuste subsideerimine takistab kliimameetmete ja rohetehnoloogiate rakendamist nii Eestis kui ka kogu Euroopas, tootes jätkuvalt tohutut kahju keskkonnale ning panustades inimeste haigestumisse ja enneaegsetesse surmadesse. Koalitsiooni kangekaelne maksumaksjate raha laristamine põlevkivi energeetika subsideerimisele on viinud riigi raha eemale olulistelt avalikelt teenustelt, nagu tervishoid, saastevaba energiatootmine, haridus ja kultuur. Kuna valitsuse plaanides on jätkuvalt toetada Eestit kõige enam reostavamat sektorit, esitasid Eestimaa Rohelised Vabariigi Valitsuse fossiilkütuste subsideerimise üleeuroopalise Climate Action Networki konkursi nominendiks,” ütles Eestimaa Roheliste liider Züleyxa Izmailova.

“Eestimaa Rohelised on seisukohal, et perspektiivitud tegevused tuleb võimalikult kiiresti ära lõpetada ning uue arengu jaoks suunata raha teadusesse ja inimestesse.“

Anna teada, mida sa valitsuse tegevusest arvad aidates keskkonnast ja inimeste tervisest mittehoolivatel riigiteenistujatel vääriline autasu saada. Selleks vajuta lingile ja vali oma “lemmik” Hääletamine on kõigile avatud, andke tuld! Hääletada saab klikates siia!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »
%d bloggers like this: