Rohelised kutsuvad ravikanepi seadustamiseks allkirja andma

Rohelised plaanivad ravikanepi seadustamise petitsiooni peagi parlamendile esitada ja tuletavad meelde, et sellele saab internetis anda allkirja kolmapäeva õhtuni.

“Kõik, kes soovivad vähi ja muude tõsiste haigustega patsientide ravivõimalusi laiendada ja nende valu leevendada, saavad anda allkirja portaalis rahvaalgatus.ee,” ütles Erakond Eestimaa Rohelised esimees Aleksander Laane pressiteate vahendusel BNS-ile.

Laane teatel muutub suhtumine kanepisse koos üha uute meditsiiniuuringute tulemuste avaldamisega. Ta viitas Suurbritannia uimastipoliitika reformimist taotleva erakondadeülese parlamendirühma avaldatud ravikanepi raporti autor professor Mike Barnesi ajalehes The Guardian öeldule, mille kohaselt peab valitsus leidma poliitilise julguse, et aktsepteerida teaduspõhiseid põhjendusi haigete inimeste kannatuste leevendamiseks kanepiga.

“Tõendid on selged ja nii piisavalt veenvad, et suur hulk riike, teiste hulgas Holland, Saksamaa, Hispaania ja 25 USA osariiki on juurdepääsu ravikanepile seadustanud. Näiteks kanepipoliitikas väga konservatiivsel Saksamaal on ligi tuhat riigi loaga ravikanepi kasutajat, kes saavad oma kanepi apteegist ning nende hulk laieneb üha,” sõnas Laane. “Soovime, et ravikanep saaks ka Eesti patsientidele retseptiga kättesaadavaks!”

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »
%d bloggers like this: